Aktuality

 • 30. 7. 2018

  Dohoda o rozestavěném náměstí možná bude

  Rada města ve středu schválila návrh dohody o odstoupení od smlouvy se současným dodavatelem. Dostaví se jen parkoviště před DKMO a autobusová zastávka před Abertem.

 • 20. 2. 2018

  Stavba náměstí v Orlové má zpoždění

  Orlovští zastupitelé dneska diskutovali o postupu stavby nového centra města. Stavba je teď omezena na práci v jednom kvadrantu, protože rozšíření prací brání přeložky sítí. Minulý čtvrtek došlo k zabetonování další části podzemních garáží v místě krčku, kam budou postupně přemístěny přeložky vody, plynu a sítě ČEZ, koncem minulého týdne byla také rozmontována autobusová čekárna a zahájeny práce na přípravě přeložky vody. Zhotovitel nyní požádal o prodloužení termínu stavby o rok... V současné době se kompletují podklady a ladí se termíny dalších jednání. I když s sebou rozsáhlá a významná investiční akce přináší problémy, doufám, že roční prodloužení termínu ze strany zhotovitele je nadsazené, a že se podaří práce urychlit…

 • 6. 2. 2018

  Pracovníci v lesoparku odváděli stojatou vodu

  V orlovském lesoparku probíhají práce na propustích, které pomohou svést vodu do připravených odtoků. Na některých místech se totiž tvoří vodní plochy a bahnitý terén. Nejpatrnější je to v okolí vybudovaného jezírka.

 • 12. 11. 2017

  Politické strany, politická hnutí a koalice postupující do sněmovny

  ANO 2011, Platné hlasy 1 500 113, % platných hlasů 29,64

 • 12. 11. 2017

  Děkujeme všem, kteří nám vyjádřili svoji podporu

  Andrej Babiš přijede osobně poděkovat občanům Bohumína za jejich podporu dne 14.11.2017 v 15,30h na pěší zónu E.Beneše 1124 (u kanceláře MO ANO). Přijďte si přípít horkým svařákem či čajem a podebatovat o výsledku voleb či o sestavování vlády.

 • 12. 11. 2017

  Orlici v Orlové nikdo neukradl

  Mnozí z vás určitě postřehli, že z blízkosti kruhového objezdu u nemocnice zmizela pískovcová skulptura Orlice včetně žulového soklu. Orlice i s podstavcem byla odvezena do restaurátorské dílny ke kompletní restauraci. Připomeňme si, že tato skulptura byla zhotovena na počátku 80. let minulého století akademickým sochařem Otou Ciencialou. Její výška je 180 cm, šířka v horních partiích křídel 145 cm, hloubka 90 cm a je osazena na betonovém soklu vysokém 170 cm. Socha byla původně umístěna na viditelné místo na konci ulice, protínající novou část města Orlové u křižovatky, později byla křižovatka nahrazena kruhovým objezdem. Ciencialova skulptura orlice byla navíc vytvořena jako symbol města. Nyní bude původní betonový sokl nahrazen žulovým. Základ pod sochou se soklem bude zhotoven z betonu do nezamrzné hloubky 80 až 90 cm s půdorysem 100x100 cm. Socha orlice se musí očistit od usazenin z ovzduší a mikrovegetace. Očištěný pískovcový povrch zpevnit a vytmelit drobné praskliny a doplnit chybějící fragmenty. Poté bude povrch pískovce barevně sjednocen, hydrofobizován a na opravený betonový základ osazen žulový sokl. Ve finále se na žulový sokl usadí pomocí čepu zrekonstruovaná pískovcová Orlice. Za zmínku stojí i osvětlení sochy bodovými reflektory napojenými z veřejného osvětlení. Předběžné finanční náklady představují částku ve výši 150 tisíc korun.

 • 24. 5. 2017

  Školkovné

  Nižší školné ve školkách? Prostě ne! 235 rodin mohlo platit nižší školné ve 3 orlovských školkách, které jsou teď "soukromé". Ročně by tak těmto rodinám mohlo zůstat v peněžence okolo 4.500 korun! Kolegové zastupitelé se vůbec nezajímali o prospěch pro rodiče, ale zajímali se, co to přinese městu, jestli je to pro město výhodné, snažíme se totiž podle slov některých přítomných zlikvidovat soukromé podnikání! O tom byla včerejší asi hodinová diskuze na jednání zastupitelstva, kde byl předložen materiál o převodu školek pod město. Na kolik je podnikání školek soukromé, o tom by se asi dalo diskutovat. Školky dostávají ročně přes 500 tis. Kč na provoz a samozřejmě hradí město náklady na výdejny stravy pro děti, údržbu zahrad,.... Podnikáním bychom to tedy raději nenazývali. Takže si to shrneme. Na jedné straně 235 rodin na straně druhé 3 majitelky, které přijdou o své podnikání (mimochodem jedna z nich je zastupitelka) Vy rodiče, kteří máte děti v těchto školkách byste v září nepoznali vůbec nic! Zůstalo by vybavení, zaměstnanci, všechno by bylo stejné. Jenom byste platili za své děti 400 Kč/měsíc. Takže odpověď na otázku, o co nám vlastně jde? VÁŽENÍ PŘÁTELÉ JDE NÁM O VÁS! MATERIÁL URČITĚ PŮJDE DO ZASTUPITELSTVA ZNOVU!

 • 21. 4. 2017

  Náš poslanec Josef Hájek interpeloval ve sněmovně premiéra

  Pokud zasedá sněmovna, tak ve čtvrtek v čase od 14.30 do 16.00 můžeme interpelovat pana premiéra. O možnost vystoupit se losuje. Dnes jsem měl štěstí a byl jsem vylosován s pořadovým číslem 12, což mi umožnilo vystoupit ve vymezeném čase. Na druhé straně jsem měl smůlu, protože se premiér z dnešních interpelací omluvil. Nicméně pokud je pan pan premiér nepřítomen, je povinen mi do 30 dnů písemně odpovědět. Dnes jsem mu položil 2 otázky, které se týkaly nápravy škod způsobených nevýhodnou privatizací OKD. S odpovědí pana premiéra Vás určitě seznámím.

 • 21. 4. 2017

  Aktuálně ze stavby náměstí v Orlové

  Archeologové pokračují ve svém výzkumu a souběžně s nimi probíhají další výkopové práce, a to jak na náměstí, tak i na druhé straně budovy úřadu, na bývalém parkovišti.

 • 27. 3. 2017

  Stanou se ze soukromých školek městské?

  Na jednání rady města, které proběhlo 22. března, bylo jedním z diskutovaných témat také systém školního a předškolního vzdělávání v našem městě. Členové rady se shodli na tom, že kvalita personálu, výuky i přístupu k dětem ve všech školkách ve městě Orlová je na velmi dobré úrovni.

 • 21. 3. 2017

  Projev Andreje Babiše na celostátním sněmu 25. 2. 2017

  Dámy a pánové, všechny vás vítám na čtvrtém celostátním sněmu hnutí ANO. Tento sněm určitě bude velmi sledován. Musíme si ale uvědomit, že tady nejsme kvůli televizním kamerám. Jsme tady kvůli našemu hnutí. Každopádně je dobře, že se na nás lidi v televizi nebo na sociálních sítích dívají. Aspoň se o nás dozví víc než z médií.

 • 20. 2. 2017

  Andrej Babiš na Karvinsku

  Navštívil nás Andrej Babiš, cestuje po Karvinsku a komunikuje s podnikateli, jaké mají problémy s EET

 • 9. 2. 2017

  Vystoupení našeho poslance Ing. Josefa Hájka na 54. schůzi Poslanecké sněmovny k OKD.

  Dobrý večer. Pane místopředsedo, pane premiére, paní ministryně, kolegyně, a kolegové. Po více jak po půl roce se naše Sněmovna opět vrací k tématu, které je pro občany mého regionu stále velmi aktuální. Tímto tématem je situace ve společnosti OKD.

 • 9. 2. 2017

  Teplo od SMO Orlová bude levnější

  Orlovská městská akciová společnost SMO, která má na starosti centrální dodávky tepla pro bytové domy, firmy a instituce v Orlové, podepsala novou dohodu se společností ČEZ Teplárenská o cenách nakupovaného tepla pro Orlovou. Na základě nové smlouvy SMO teplo zlevní. V  roce 2017 pocítí koncoví odběratelé zhruba pětiprocentní pokles ceny tepla, tj. o 30 Kč za GJ. V roce 2018 cena dále klesne pod úroveň roku 2016, a to celkově o zhruba sedm procent.

 • 7. 1. 2017

  Humanizace a revitalizace náměstí v Orlové

  Vážení občané, velmi se omlouváme za komplikace spojené s opravou našeho náměstí. Celý prostor náměstí je od včerejšího dne staveništěm! Koridory průchodů k České poště a MěÚ budou průběžně označeny. Průchod po schodišti ze strany cesty nebude možný, budou probíhat přeložky sítí. Jakmile stavební firma dodá obchůzí trasy, budou uveřejněny na webových stránkách města, fb, vylepeny a po domluvě s Českou poštou by měly být také vylepeny ve vchodech. Realitou je, že rekonstrukce náměstí začala a doba realizace je 22 měsíců. Obrňte se tedy trpělivostí. Věřím, že finální výsledek bude stát za to. Děkuji. Petra Jenčmionková, místostrastka

 • 27. 12. 2016

  V Havířově je ANO opět ve vedení města

  V Havířově se po půl roce vrací ANO do vedení města. Reprezentují je tam tři radní a náměstek primátorky pro ekonomiku a správu majetku.

 • 9. 12. 2016

  Také děkujeme

  Andrej Babiš: "Sněmovna schválila rozpočet na 2017. Dík! Takhle brzo před koncem roku jsme ho neměli deset let."

 • 9. 12. 2016

  Předsedkyní Asociace krajů se stala Vildumetzová z ANO

  Předsedkyní Asociace krajů ČR zvolili ve čtvrtek hejtmani Janu Vildumetzovou (ANO). Karlovarská hejtmanka nahradí v čele asociace Michala Haška (ČSSD), který v nedávných krajských volbách neuhájil svou pozici v Jihomoravském kraji. Volbu Vildumetzové potvrdili hejtmani z uzavřeného jednání v Praze. Zdroj: http://www.lidovky.cz/predsedkyni-asociace-kraju-se-stala-vildumetzova-f7x-/zpravy-domov.aspx?c=A161208_114556_ln_domov_ele

 • 2. 11. 2016

  Máme novou radní!

  Na pondělím jednání zastupitelstva města Orlová bylo zvolena novým členem Rady města naše zastupitelka Ing. Marcela Ryšková za Mgr. Bc. Renatu Potyšovou, která po vystoupení z Hnutí ANO rezignovala na pozici první místostarostky a člena Rady města. Marcele gratulujeme !

 • 17. 10. 2016

  Koaliční smlouva vedení SMK

  Prioritami nové koalice má být boj s nezaměstnaností, kde chce mimo jiné vytvořit tzv. observatoř trhu práce či po vzoru jihomoravského založit moravskoslezské inovační centrum, kraj se ale chce věnovat řešení problémů ve školství či sociální oblasti. „Co nefunguje zcela evidentně je image tohoto kraje. Tomu bych se chtěl věnovat, protože si myslím, že jestli chceme udržet lidi, získat nové lidi, aby sem přišli, tak se musíme této problematice věnovat velmi intenzivně,“ vytkl Vondrák, který je skeptický k pokračování projektu průmyslové zóny Barbora, ale za důležitý naopak považuje projekt tzv. Černou kostku, což je stavba nové Moravskoslezské vědecké knihovny.