Aktuality

 • 24. 5. 2017

  Školkovné

  Nižší školné ve školkách? Prostě ne! 235 rodin mohlo platit nižší školné ve 3 orlovských školkách, které jsou teď "soukromé". Ročně by tak těmto rodinám mohlo zůstat v peněžence okolo 4.500 korun! Kolegové zastupitelé se vůbec nezajímali o prospěch pro rodiče, ale zajímali se, co to přinese městu, jestli je to pro město výhodné, snažíme se totiž podle slov některých přítomných zlikvidovat soukromé podnikání! O tom byla včerejší asi hodinová diskuze na jednání zastupitelstva, kde byl předložen materiál o převodu školek pod město. Na kolik je podnikání školek soukromé, o tom by se asi dalo diskutovat. Školky dostávají ročně přes 500 tis. Kč na provoz a samozřejmě hradí město náklady na výdejny stravy pro děti, údržbu zahrad,.... Podnikáním bychom to tedy raději nenazývali. Takže si to shrneme. Na jedné straně 235 rodin na straně druhé 3 majitelky, které přijdou o své podnikání (mimochodem jedna z nich je zastupitelka) Vy rodiče, kteří máte děti v těchto školkách byste v září nepoznali vůbec nic! Zůstalo by vybavení, zaměstnanci, všechno by bylo stejné. Jenom byste platili za své děti 400 Kč/měsíc. Takže odpověď na otázku, o co nám vlastně jde? VÁŽENÍ PŘÁTELÉ JDE NÁM O VÁS! MATERIÁL URČITĚ PŮJDE DO ZASTUPITELSTVA ZNOVU!

 • 21. 4. 2017

  Náš poslanec Josef Hájek interpeloval ve sněmovně premiéra

  Pokud zasedá sněmovna, tak ve čtvrtek v čase od 14.30 do 16.00 můžeme interpelovat pana premiéra. O možnost vystoupit se losuje. Dnes jsem měl štěstí a byl jsem vylosován s pořadovým číslem 12, což mi umožnilo vystoupit ve vymezeném čase. Na druhé straně jsem měl smůlu, protože se premiér z dnešních interpelací omluvil. Nicméně pokud je pan pan premiér nepřítomen, je povinen mi do 30 dnů písemně odpovědět. Dnes jsem mu položil 2 otázky, které se týkaly nápravy škod způsobených nevýhodnou privatizací OKD. S odpovědí pana premiéra Vás určitě seznámím.

 • 21. 4. 2017

  Aktuálně ze stavby náměstí v Orlové

  Archeologové pokračují ve svém výzkumu a souběžně s nimi probíhají další výkopové práce, a to jak na náměstí, tak i na druhé straně budovy úřadu, na bývalém parkovišti.

 • 27. 3. 2017

  Stanou se ze soukromých školek městské?

  Na jednání rady města, které proběhlo 22. března, bylo jedním z diskutovaných témat také systém školního a předškolního vzdělávání v našem městě. Členové rady se shodli na tom, že kvalita personálu, výuky i přístupu k dětem ve všech školkách ve městě Orlová je na velmi dobré úrovni.

 • 21. 3. 2017

  Projev Andreje Babiše na celostátním sněmu 25. 2. 2017

  Dámy a pánové, všechny vás vítám na čtvrtém celostátním sněmu hnutí ANO. Tento sněm určitě bude velmi sledován. Musíme si ale uvědomit, že tady nejsme kvůli televizním kamerám. Jsme tady kvůli našemu hnutí. Každopádně je dobře, že se na nás lidi v televizi nebo na sociálních sítích dívají. Aspoň se o nás dozví víc než z médií.

 • 20. 2. 2017

  Andrej Babiš na Karvinsku

  Navštívil nás Andrej Babiš, cestuje po Karvinsku a komunikuje s podnikateli, jaké mají problémy s EET

 • 9. 2. 2017

  Vystoupení našeho poslance Ing. Josefa Hájka na 54. schůzi Poslanecké sněmovny k OKD.

  Dobrý večer. Pane místopředsedo, pane premiére, paní ministryně, kolegyně, a kolegové. Po více jak po půl roce se naše Sněmovna opět vrací k tématu, které je pro občany mého regionu stále velmi aktuální. Tímto tématem je situace ve společnosti OKD.

 • 9. 2. 2017

  Teplo od SMO Orlová bude levnější

  Orlovská městská akciová společnost SMO, která má na starosti centrální dodávky tepla pro bytové domy, firmy a instituce v Orlové, podepsala novou dohodu se společností ČEZ Teplárenská o cenách nakupovaného tepla pro Orlovou. Na základě nové smlouvy SMO teplo zlevní. V  roce 2017 pocítí koncoví odběratelé zhruba pětiprocentní pokles ceny tepla, tj. o 30 Kč za GJ. V roce 2018 cena dále klesne pod úroveň roku 2016, a to celkově o zhruba sedm procent.

 • 7. 1. 2017

  Humanizace a revitalizace náměstí v Orlové

  Vážení občané, velmi se omlouváme za komplikace spojené s opravou našeho náměstí. Celý prostor náměstí je od včerejšího dne staveništěm! Koridory průchodů k České poště a MěÚ budou průběžně označeny. Průchod po schodišti ze strany cesty nebude možný, budou probíhat přeložky sítí. Jakmile stavební firma dodá obchůzí trasy, budou uveřejněny na webových stránkách města, fb, vylepeny a po domluvě s Českou poštou by měly být také vylepeny ve vchodech. Realitou je, že rekonstrukce náměstí začala a doba realizace je 22 měsíců. Obrňte se tedy trpělivostí. Věřím, že finální výsledek bude stát za to. Děkuji. Petra Jenčmionková, místostrastka

 • 27. 12. 2016

  V Havířově je ANO opět ve vedení města

  V Havířově se po půl roce vrací ANO do vedení města. Reprezentují je tam tři radní a náměstek primátorky pro ekonomiku a správu majetku.

 • 9. 12. 2016

  Také děkujeme

  Andrej Babiš: "Sněmovna schválila rozpočet na 2017. Dík! Takhle brzo před koncem roku jsme ho neměli deset let."

 • 9. 12. 2016

  Předsedkyní Asociace krajů se stala Vildumetzová z ANO

  Předsedkyní Asociace krajů ČR zvolili ve čtvrtek hejtmani Janu Vildumetzovou (ANO). Karlovarská hejtmanka nahradí v čele asociace Michala Haška (ČSSD), který v nedávných krajských volbách neuhájil svou pozici v Jihomoravském kraji. Volbu Vildumetzové potvrdili hejtmani z uzavřeného jednání v Praze. Zdroj: http://www.lidovky.cz/predsedkyni-asociace-kraju-se-stala-vildumetzova-f7x-/zpravy-domov.aspx?c=A161208_114556_ln_domov_ele

 • 2. 11. 2016

  Máme novou radní!

  Na pondělím jednání zastupitelstva města Orlová bylo zvolena novým členem Rady města naše zastupitelka Ing. Marcela Ryšková za Mgr. Bc. Renatu Potyšovou, která po vystoupení z Hnutí ANO rezignovala na pozici první místostarostky a člena Rady města. Marcele gratulujeme !

 • 17. 10. 2016

  Koaliční smlouva vedení SMK

  Prioritami nové koalice má být boj s nezaměstnaností, kde chce mimo jiné vytvořit tzv. observatoř trhu práce či po vzoru jihomoravského založit moravskoslezské inovační centrum, kraj se ale chce věnovat řešení problémů ve školství či sociální oblasti. „Co nefunguje zcela evidentně je image tohoto kraje. Tomu bych se chtěl věnovat, protože si myslím, že jestli chceme udržet lidi, získat nové lidi, aby sem přišli, tak se musíme této problematice věnovat velmi intenzivně,“ vytkl Vondrák, který je skeptický k pokračování projektu průmyslové zóny Barbora, ale za důležitý naopak považuje projekt tzv. Černou kostku, což je stavba nové Moravskoslezské vědecké knihovny.

 • 17. 10. 2016

  ANO s lidovci a ODS podepsalo v Moravskoslezském kraji koaliční smlouvu

  Představitelé hnutí ANO 2011, KDU-ČSL a ODS podepsali v pondělí v Ostravě koaliční smlouvu. Ta zaručuje ANO šest míst v jedenáctičlenné krajské radě a navíc i pozice hejtmana a čtyř náměstků. Další dva posty náměstků obsadí lidovci, kteří budou mít celkem tři radní, i ODS. V 65 členném zastupitelstvu bude mít nová koalice 36 hlasů, zbytek křesel obsadí opozice složená z ČSSD, KSČM a Koalice SPD a SPO.

 • 5. 9. 2016

  Naši kandidáti do krajských voleb

  Volby do zastupitelstva kraje se konají 7. a 8. října 2016

 • 23. 8. 2016

  Nové vedení místní organizace ANO Orlová

  Dne 22.8.2016 se konal sněm MO Orlová. Bylo zvoleno předsednictvo ve složení: předseda - Josef Klimša, místopředsedové - Petra Jenčmionková a Lenka Brzyszkowská, revizor - Marcela Ryšková.

 • 17. 5. 2016

  Májová veselice důchodců z Kopanin

  Akci Májová veselice pořádá klub důchodců, se uskuteční v pátek 20.5.2016 od 15:00 hod. v jejich klubovně. Zastupitelé, radní i místo starostka MO Orlová je tam navštíví jako zástupci města, aby se mohli zeptat co je zajímá nebo trápí v Orlové. Doneseme občerstvení, linecké a slané pečivo. Náš poslanec Josef Hájek nezaostává a předá důchodcům sponzorský dar.

 • 17. 5. 2016

  Orlová má klikací rozpočet

  Město dodrželo slovo a v rámci transparentnosti hospodaření pořídilo na městské webové stránky klikací rozpočet. „Slíbili jsme to občanům. Klikací rozpočet by jim měl pomoci v tom, aby zjistili, za co město utrácí, kolik utrácí a jak je na tom s čerpáním schváleného rozpočtu,“ vysvětluje místostarostka Ing. Petra Jenčmionková. A jak to funguje v praxi? „Pokud občané chtějí vědět, kolik peněz město vydává na základní školy, tak si najedou na položku školství, základní školy a dozví se, kolik zastupitelé schválili v rozpočtu peněz pro tento účel, kolik a na co bylo dosud vyčerpáno,“ upřesňuje Jenčmionková a dodává, že dříve to fungovalo tak, že jsme si schválenou částku museli najít v papírové verzi rozpočtu a následně zjistit její čerpání na odboru školství. Neobešlo se to bez návštěvy úřadu a složitého vyhledávání. Dnes se mohou lidé k těmto informacím dostat bez problémů přímo z domova. „Cílem bylo zpřehlednit, zjednodušit a opravdu lidem přiblížit finance ve městě,“ uzavírá místostarostka Petra Jenčmionková.

 • 17. 5. 2016

  Náš poslanec Josef Hájek ve sněmovně

  Dnes jsem v rozpravě k novele důchodového zákona, který řešil možnost dřívějšího odchodu horníků do starobního důchodu, nevystupoval jenom jako poslanec PČR, ale hlavně jako člen cechu hornického. Hodně mi pomohla i podpora většiny našeho poslaneckého klubu ANO. Kolegyně i kolegové, děkuji Vám nejen jménem svým, ale zejména jménem mých kamarádů horníků za schválení této novely. Naši horníci po odpracování 15-ti let a odfárání 3300 směn mohou odejít do starobního důchodu až o 10 let dříve (7 let + 3 roky předčasný důchod).